Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests :: 1 Bot

None

Most users ever online was 248 on Sat Apr 10, 2021 10:59 am
Latest topics
» Tahun 2 Perubatan
Mampukah aku menjadi seperti 'ERYTHROCYTES'?? EmptyTue Oct 30, 2012 11:42 pm by Hangen

» BERAS PCM... dapatkan dari Unit Ekonomi sekarang!~
Mampukah aku menjadi seperti 'ERYTHROCYTES'?? EmptyTue Jan 04, 2011 7:21 am by Nour El

» Promosi VOIP Super Duper Deal!!~
Mampukah aku menjadi seperti 'ERYTHROCYTES'?? EmptyTue Jan 04, 2011 6:59 am by Nour El

» AJK/Wakil Jualan Unit Ekonomi 10/11
Mampukah aku menjadi seperti 'ERYTHROCYTES'?? EmptyWed Dec 15, 2010 5:27 am by Castello

» Qillerk's VoIP~ just for you..<3
Mampukah aku menjadi seperti 'ERYTHROCYTES'?? EmptyWed Dec 15, 2010 1:10 am by Nour El

» aku ingin menangis
Mampukah aku menjadi seperti 'ERYTHROCYTES'?? EmptyMon Dec 13, 2010 1:07 am by hasanbana

» semangat belajar dan semangat juang
Mampukah aku menjadi seperti 'ERYTHROCYTES'?? EmptyFri Dec 10, 2010 9:52 pm by hasanbana

» Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (Final)
Mampukah aku menjadi seperti 'ERYTHROCYTES'?? EmptyThu Nov 11, 2010 4:42 pm by budak baik

» Apa hukum pakai pendakap gigi? Adakah ia sama seperti mengubah kejadian ALLAH seperti tatoo?
Mampukah aku menjadi seperti 'ERYTHROCYTES'?? EmptyWed Nov 10, 2010 8:15 am by hambaAllah

» Senarai Barang-barang jualan Unit Ekonomi
Mampukah aku menjadi seperti 'ERYTHROCYTES'?? EmptyWed Nov 03, 2010 1:42 pm by mencari_maksud

Top posters
Nour El
Mampukah aku menjadi seperti 'ERYTHROCYTES'?? Vote_lcapMampukah aku menjadi seperti 'ERYTHROCYTES'?? Voting_barMampukah aku menjadi seperti 'ERYTHROCYTES'?? Vote_rcap 
Allotropic
Mampukah aku menjadi seperti 'ERYTHROCYTES'?? Vote_lcapMampukah aku menjadi seperti 'ERYTHROCYTES'?? Voting_barMampukah aku menjadi seperti 'ERYTHROCYTES'?? Vote_rcap 
budak baik
meteorex
satudua
upp_pcm
izzati.abdullah
hasanbana
goLLacaSe
kokkunkap
Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
March 2024
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar

Mampukah aku menjadi seperti 'ERYTHROCYTES'??

Go down 
AuthorMessage
insanbiasa
Viewer
Viewer

Number of posts : 18

Mampukah aku menjadi seperti 'ERYTHROCYTES'?? Empty
PostSubject: Mampukah aku menjadi seperti 'ERYTHROCYTES'??   Mampukah aku menjadi seperti 'ERYTHROCYTES'?? EmptyMon Jan 07, 2008 10:51 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ya Allah, mampukah aku menjadi seperti sel darah merah itu? Aku kagum dengannya. Aku kagum dengan ciptaanMu yang unik itu.

Ya Allah, sel darah merah itu hanya hidup selama 120 hari sahaja, tapi dia telah berjalan sejauh 480 km untuk mengangkut hemoglobin dan memastikan proses pertukaran gas berlaku dengan baik. Dia telah berusaha sebaiknya semasa hayatnya. Dia telah berjihad dan berjuang sehingga saat-saat penghabisan. Sukar untuk aku bayangkan bagaimana dia sanggup meredah 480 km untuk memastikan tugasnya dilaksanakan dengan baik.

Ya Allah, adakah aku mampu menjadi seperti sel darah merah itu? Mampukah aku untuk hidup berjuang dan berjihad sepertinya selama hayatku? Mampukah aku mengangkut beban dakwah ini seperti mana dia telah mengangkut hemoglobin? Mampukah aku memastikan manusia lain menerima sentuhan iman sepertimana dia telah memastikan sel-sel di dalam tubuhku menerima sentuhan oksigen? Mampukah aku berjalan jauh seperti dirinya untuk memastikan proses dakwah dan tarbiah berjalan?

Ya Allah, saiznya begitu kecil. Diameternya hanya 8 mikrometer. Tapi dia mampu melalui dan meredah laluan-laluan sempit sekecil 3.5 mikrometer untuk memastikan keseimbangan hemoglobin. Bagaimana mungkin dia melakukannya? Ya Allah, rupanya Kau tidak menjadikannya bersaiz bulat dan ‘cute’ seperti bola. Kau memberikannya kelebihan. Kau menciptanya dengan bentuk ‘biconcave disc’, sempit dan leper di tengah agar dia mampu menjadi fleksibel seperti ‘transformer’ untuk melalui laluan yang begitu kecil. Masya Allah, sungguh agung ciptaanMu.

Ya Allah, bagaimana dengan diriku? Aku tidak sekecilnya. Tapi apa yang telah aku lakukan? Kau juga telah memberikan aku kelebihan. Tapi apa yang telah aku lakukan dengan kelebihan itu? Mampukah aku merentasi jalan dakwah yang penuh onak dan duri ini seperti dirinya yang sanggup melalui laluan yang begitu sempit? Mampukah aku melaluinya agar keseimbangan dakwah dan tarbiah menyinari hati manusia sepertimana dia telah memastikan keseimbangan hemoglobin di dalam badanku?

Ya Allah, mampukah aku menjadi fleksibel dengan mad’uku seperti dirinya? Ya Allah, aku malu dengan dirinya. Dan aku bertambah malu padaMu yang mencipta diriku dengan seribu satu kelebihan. Aku punya tangan, tapi aku malas menulis untuk agamaMu. Aku punya kaki, tapi kakiku ini malas berjalan untuk menyebarkan dakwah. Aku punya mulut, tapi jarang sekali aku bercerita tentang deenMu. Aku malu, Ya Allah..Ampunkan diriku yang lemah ini, wahai Rabb yang Agung..

"Ya Tuhan kami, tiadalah Engkau menciptakan ini dengan sia-sia, Mahasuci Engkau, maka peliharalah kami dari siksa neraka." (QS. Ali 'Imran:191)
Dipetik dr [You must be registered and logged in to see this link.]
Back to top Go down

Mampukah aku menjadi seperti 'ERYTHROCYTES'??
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Kenapa Anda Mahu Menjadi Doktor...
» Mengenal PAUL / PAULUS
» Riak jadikan amalan seperti debu berterbangan
» Sekilas Pandang pada bible2 Kristian...