Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 11 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 11 Guests

None

Most users ever online was 248 on Sat Apr 10, 2021 10:59 am
Latest topics
» Tahun 2 Perubatan
Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (2) EmptyTue Oct 30, 2012 11:42 pm by Hangen

» BERAS PCM... dapatkan dari Unit Ekonomi sekarang!~
Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (2) EmptyTue Jan 04, 2011 7:21 am by Nour El

» Promosi VOIP Super Duper Deal!!~
Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (2) EmptyTue Jan 04, 2011 6:59 am by Nour El

» AJK/Wakil Jualan Unit Ekonomi 10/11
Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (2) EmptyWed Dec 15, 2010 5:27 am by Castello

» Qillerk's VoIP~ just for you..<3
Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (2) EmptyWed Dec 15, 2010 1:10 am by Nour El

» aku ingin menangis
Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (2) EmptyMon Dec 13, 2010 1:07 am by hasanbana

» semangat belajar dan semangat juang
Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (2) EmptyFri Dec 10, 2010 9:52 pm by hasanbana

» Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (Final)
Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (2) EmptyThu Nov 11, 2010 4:42 pm by budak baik

» Apa hukum pakai pendakap gigi? Adakah ia sama seperti mengubah kejadian ALLAH seperti tatoo?
Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (2) EmptyWed Nov 10, 2010 8:15 am by hambaAllah

» Senarai Barang-barang jualan Unit Ekonomi
Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (2) EmptyWed Nov 03, 2010 1:42 pm by mencari_maksud

Top posters
Nour El
Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (2) Vote_lcapSiri Aku Berkenalan Dengan Jin (2) Voting_barSiri Aku Berkenalan Dengan Jin (2) Vote_rcap 
Allotropic
Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (2) Vote_lcapSiri Aku Berkenalan Dengan Jin (2) Voting_barSiri Aku Berkenalan Dengan Jin (2) Vote_rcap 
budak baik
meteorex
satudua
upp_pcm
izzati.abdullah
hasanbana
goLLacaSe
kokkunkap
Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
April 2024
SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
CalendarCalendar

Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (2)

Go down 
AuthorMessage
budak baik
Administrator
Administrator
budak baik

Number of posts : 75

Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (2) Empty
PostSubject: Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (2)   Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (2) EmptyMon Mar 01, 2010 6:26 pm

Aku nampak macam ada sesuatu yang keluar dari lada hitam tu lepas ia masuk ke dalam botol minyak...

Berasap...!!!!

Aku macam tak percaya apa yang aku nampak..tapi memang ada asap keluar dari lada hitam yang dimasukkan dalam botol minyak tu td...

dalam botol tu memang ada bnyk lada hitam..mungkin dari hasil pengubatan yang lepas agaknya..so aku pun buat tak tau jer lar..biarkan jer apa yang aku nampak tadi tanpa berfikir lanjut..Pakcik masih meneruskan tugasnya dengan lada hitam td..

dari satu jari ke jari yang lain..kalo ikut hati aku jerit dah, tapi malu lar beb nak jerit kan..aku tahan jugak lar..hampir kecut jari kaki aku kena tekan ngan lada hitam tue..kebas jugak lar asyik duduk dari tadi..

Bila dah selesai ngan lada hitam, pakcik suh aku bersila..dah abes kot(aku pikir lar..) Kemudian pakcik g amek parang kontot atau pon kalo orang perak pangil golok..
Pakcik mula memotong limau purut yang aku bwk tadi..ada lar dlm 7 biji sumer nyer..seingat aku lar..

pakcik potong bhgian kepala dulu, kemudian bhgian bawah plak..tapi yang peliknya cara memotong tu, kena tengok potongan tu terbuka atau tertutup..aku bertambah konpius..lantak lar, tengok jer aper pakcik tu buat..pastu pakcik main la la la tam plom plak ngan bahgian yang di potong tadi..bertambah kompius aku..

yang telentang ditikam, manakala yang telangkup di main la la la tam plom sampai telentang... 2,3 kali jugak pakcik buat cmtu..pas sume dah telentang dn ditikam pakcik buang jer bahgian2 tu...badan yang tinggal di belah 4 tapi tak putus..

Pakcik suruh aku mandi menggunakan air campuran limau tadi..sebanyak 3 kali mandi setiap pagi..(aku pon tak berapa ingat sama ada pagi atau petang nk maghrib)..setiap kali 2 biji limau dan yang terakhir 3 biji..aku kena minum air campuran tu sikit pada jirusan terakhir..

Kemudian aku pon salam dan ucap terima kasih dan bapak aku menghulurkan sikit duit tanda upah..besa lar kan, duit pengeras..hehhe..
Aku pon balik lar dan buat apa yang disuruh oleh pakcik selama tiga hari aku mandi pakai air bercampur limau tu..tapi best, badan aku bau limau pas mandi, wangi..hahhha..

Aku ingat dah selesai lar sume pas aku g hari tue..rupenyer blom lagi..aku kena pegi mengulang berubat lagi 2 kali..
Alamak..kena tahan sakit lagi lar pasni..lada hitam,bunga cengkih, kebas...!!!!!

Seminggu selepas tu aku pergi lagi ke rumah pakcik yang mengubat aku hari tu..masih membawa barang2 yang sama seperti lada hitam, bunga cengkih, limau 7 biji..
Aku memberi salam dan di jemput masuk ke rumah..

Ditanya pada aku ada perubahan tak pada aku, aku kata takder apa2 pon....cmtu gak..
Pakcik kata ok..Dalam hati aku kata mmg lar dier kata ok, aku yang sakit bukan die..huh..
Pakcik suh aku berbaring atas bantal yang disediakan dan menghadap ke luar rumah...kemudian muka aku ditutup dengan kain putih..aku x berapa nampak keadaan sekeliling pasal kain tu mengacau kan....

PUHHHHHHHH...!!!!!!

aduh..Habes basah badan dan muka aku, nasib baik muka ada alas kain putih..patut lar pakcik alas muka aku, baru aku tau..pasal dier nak sembur aku ngan air..

PUHHHHHHHH...!!!!!!

Ceh..!!! Ada lagi rupanyer..Aku ingat dah abes tadi..xper lar, layan jer..Huhuhu...

Pakcik melakukan perkara yg sama hampir 5 kali sampai air dalam gelas yg die pegang abes..

Pastu die suh aku bangun dan mengelunjur(menghalakan) kaki aku pada die spt biasa..

Aku tau dah, ni mesti nk tekan ngan lada hitam lagi nie..Pakcik bangun sebentar dan pergi kedapur mengambil sesuatu...pastu die terus kembali kepadaku dan menekan hujung jari kaki aku dengan lada hitam..Aku dah agak dah mesti jadik macam ni punyer..

Apa boleh buat..Layan jer lar..

Pakcik suruh aku minum air yg dijampi dan makan lada hitam dan bunga cengkih cam biasa..Aduh..!!!

Aku follow jer..Sabar jer lah..

Macam xder aper2 perubahan yang drastik dirasakan pada diriku..Pakcik tnya ada rasa aper2 x maser dier sembur td...Aku jawab terkejut jer..lain xder..

So spt biasa pakcik membekalkan aku dengan limau untuk dibuat jampi dan lada hitam serta bunga cengkih untuk di makan di rumah nnt..

Ayah aku pon bersiap untuk pulang dan aku pon bangun dan bersalam dgn pakcik..sebelum keluar pakcik sempat berpesan pada ayah aku tuk bawa sesuatu pada hari penghabisan untuk berubat nnt..Aku curi2 dengar ape yang pakcik cakap..

" Kamu bawak kain hitam masa datang nanti yer.." bisik pakcik...

Haaaa..!!!

Kain Hitam..!!!!

Apa pulak nk jadi ni..dah main kain2 hitam nie..lain macam jer..Risau pulak aku..

bersambung.... ;D
Back to top Go down
elly
Guest

PostSubject: Re: Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (2)   Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (2) EmptySat Mar 06, 2010 8:42 pm

bile nk smbg?cm menarik! Very Happy
Back to top Go down
budak baik
Administrator
Administrator
budak baik

Number of posts : 75

PostSubject: Re: Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (2)   Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (2) EmptyMon Mar 08, 2010 12:09 pm

tggu....... lol!
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (2)   Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (2) Empty

Back to top Go down

Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (2)
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (1)
» Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (3)
» Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (4)
» Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (5)
» Siri Aku Berkenalan Dengan Jin (6)